GALERIA:
W dzisiejszym czasach każdy z nas może zetknąć się z chorobą zwaną dżumą XXI wieku , czyli AIDS. Czasami wizyta u fryzjera, kosmetyczki, w studio tatuaży, dentysty czy nawet w wydawałoby się takim pewnym miejscu jak szpital może skończyć się tym ,że z osoby cieszącej się zdrowiem staniemy się „ nosicielem”. Czy potrafimy wykazać się tolerancją i nie piętnować osoby chorej, czy potrafimy wskazać źródła przenoszenia ognisk choroby, czy znamy sposoby uniknięcia zarażenia – oto przykładowe pytania na które odpowiedź powinien znać każdy z nas. I te między innymi pytania padły na teście jaki rozwiązywali wychowankowie naszego Ośrodka w dniu 8 grudnia w czasie konkursu z profilaktyki uzależnień p.n. Światowy Dzień walki z HIV/AIDS oraz Dzień Tolerancji.

Składał się on z trzech części : wspomnianego testu wiedzy, „ listu do osoby chorej na AIDS” oraz plakatu o tematyce profilaktyki choroby AIDS i wirusa HIV. Konkurs przygotowali i prowadzili : Grażyna Żmuda, Ewa Drabczyk oraz Andrzej Kowalik. Poziom wiedzy uczestników oraz zawartość merytoryczną listów oraz przesłanie plakatów oceniała komisja w składzie : Tomasz Żebrowski, Anna Bortkiewicz, Dorota Rycerska. W teście największa wiedzą wykazali się: Patryk Rosiak, Kamil Malinowski i Bartłomiej Łaskarzewski .W kategorii „ List do osoby chorej na AIDS” najwyżej oceniono prace napisane przez następujących wychowanków: Dawid Girek, Daniel Kuberek, Oskar Petrow. Natomiast wyróżnienie przyznano Norbertowi Golec i Patrykowi Rosiak. W ostatniej konkurencji tj. Plakat profilaktyka HIV/AIDS pierwsze miejsce zdobył Paweł Kramkowski. Kolejne miejsca zdobyli Norbert Golec i Kamil Malinowski a trzecia lokata przypadła pracy wykonanej przez Mateusza Mędyk.
Za ufundowanie dla zwycięzców nagród rzeczowych dziękujemy Dyrekcji naszego Ośrodka, natomiast za prelekcję i pokaz multimedialny dotyczący problemu AIDS i HIV dziękujemy Pani Iwonie Magoń z Wydziału Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia z Jaworskiego Sanepidu