Od kilku lat w ostatni piątek listopada w Klubie Piast odbywa się konkurs turystyczno –krajoznawczy „ Znam swój region – województwo dolnośląskie”. Aby tradycji stało się zadość 27 listopada b.r. odbyła się 49 edycja konkursu. Został on rozegrany w trzech pionach tj. wśród uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalistów i reprezentantów szkół średnich. W turniejowe szranki stanęło 11 trzyosobowych drużyn. I tak w pionie szkół podstawowych rywalizowały drużyny z SP 5 z drużyną z SP 1. W pionie szkół gimnazjalnych o prymat pierwszeństwa walczyła młodzież z gimnazjum nr 1, nr 2 , Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze.  W grupie młodzieży ze szkół średnich rywalizowali uczniowie z Bolkowa ( Zespół Szkół Agrobiznesu) z uczestnikami Ochotniczego Hufca Pracy 1-21 w Jaworze. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W części pierwszej uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą n.t. historii, kultury, zabytków Dolnego Śląska, najciekawszych miejsc w Parku Krajobrazowym Chełmy oraz atrakcjami naszego powiatu. W części drugiej zadaniem młodzieży było rozpoznanie na zdjęciach charakterystycznych obiektów ( zamki , pałace lub kościoły). W punktacji końcowej w pionie szkół podstawowych zwyciężyła pierwsza drużyna z SP 5. Drugie miejsce zdobyła drużyna z SP 1, a trzecia lokata przypadła drugiej drużynie z SP 5 Indywidualnie test najlepiej napisali : Miłosz Jasiński, Natalia Michalska ( oboje SP 5) oraz Martyna Gajda ( SP 1)
W pionie szkół gimnazjalnych dwa pierwsze miejsca zdobyli uczniowie z gimnazjum nr 2. Reprezentacja SKKT „ Na szlaku” pokonała drużynę „ szkolną”. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze w składzie : Kamil Malinowski, Patryk Rosiak, Bartłomiej Łaskarzewski przygotowywani do konkursu przez Panią Grażynę Dynda. Indywidualnie zwyciężyli : Łukasz Rębisz( Gimn. nr 2) , Kajetan Parzyszek, Wojciech Łaborewicz ( obaj z SKKT „ na szlaku – Gimn. nr 2). W rywalizacji drużyn ze szkół średnich I i II miejsce wywalczyły drużyny z Ochotniczego Hufca Pracy 1-21 w Jaworze, pokonując rywali z Zespołu Szkół Agrobiznesu w Bolkowie. Indywidualnie w tej kategorii zwyciężyli: Piotr Zając, Magdalena Golonka i Elżbieta Krosnowska – wszyscy z OHP 1-21 Jawor. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy dotyczącym naszego województwa, więc każdy otrzymał nagrodę ufundowaną przez sponsorów tj. Starostwo Powiatowe w Jaworze, Urząd Miasta w Jaworze, Firmę GANT z Wrocławia.
Organizatorami konkursu byli : Zarząd Oddziału PTTK w Jaworze – Komisja Turystyki Pieszej, Ochotniczy Hufiec Pracy 1-21 w Jaworze, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze oraz Spółdzielczy Klub Piast, a nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwali : Andrzej Kowalik , Małgorzata Budzińska, Grażyna Żmuda.

Organizatorzy.

GALERIA: