INFORMACJE

„ ... System samorządu jest metodą wychowania, a wychowywać znaczy prowadzić od niekompetencji do kompetencji,
od niezręczności do umiejętności, od nieświadomości do wiedzy, od braku przewidywania do przezorności”.

"Człowiek nie tylko pamięta, ale i zapomina, nie tylko się myli, ale poprawia swoje różne błędy,
nie tylko gubi, ale i znajduje.  Można się nauczyć pamiętać to,  co dobre i pożyteczne….”

                                                                                                                                                                                                                             Janusz Korczak

 13 grudnia w Dolnośląskim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze odbyły się Wybory do Samorządu Wychowanków. Każda z grup mogła zgłosi do Samorządu po trzech kandydatów. Tak więc o głosy wyborców walczyli następujący kandydaci : Mikołaj Wróbiński, Paweł Filipowski, Michał Piechocki, Krzysztof Grodzki, Tomasz Bernacki, Bartosz Kaczor, Dawid Nowak, Mateusz Lużyński, Paweł Sęk. Do głosowania było uprawnionych 28 wychowanków. Głosowanie było tajne  – bezpośrednie, a głosy na poszczególnych kandydatów liczyła Komisja Skrutacyjna w składzie Łukasz Kordylewski, Krystian Bartłomiejczyk. W wyniku wyborów ukształtował się Samorząd w składzie:
Przewodniczący – Krzysztof Grodzki
z- ca Przewodniczącego – Dawid Nowak
skarbnik – Paweł Filipowski.

Gratulujemy członkom Samorządu i życzymy owocnej pracy. Wybory przygotowali i przeprowadzili Aleksandra Ewa Drabczyk i Andrzej Kowalik.
GALERIA:

 

 

 

Mikołaj to chyba najprzyjemniejszy dzień w roku. Małe dzieci z niecierpliwością zaglądają pod poduszkę lub w różne „sekretne’ miejsca sprawdzając czy „starszy pan z siwą brodą w czerwonym kubraku” przyniósł im wymarzoną lalkę, konsolę to gry lub nowy model telefonu. A co z osobami, które wyrosły z „ bajki” o Mikołaju ? Można ten dzień spędzić w inny sposób. Dla wychowanków Dolnośląskiego Młodzieżowego Ośrodka wychowawczego postanowiono zorganizować „Mikołajkowy Dzień Sportu”. Każdy wychowanek mógł skorzystać z różnorodnych atrakcji sportowych. W tym dniu rozegraliśmy Turniej warcabowy, wychowankowie  strzelali na bramkę, rzucali do kosza. Turniej warcabowy był rozgrywany systemem pucharowym Do dalszego etapu gry przechodził zwycięzca poszczególnego meczu. W turnieju zwyciężył Tomasz Bernacki. Kolejne miejsca zajęli : Adrian Mrówka, Kamil Kijanka i Krzysztof Grodzki. W rzutach do kosza najlepszy okazał się Paweł Filimowski. Na medalowym pudle znaleźli się również Sebastian Nicpoń ( 2 lokata)  i Kacper Duśko – trzecie miejsce. W konkurencji polegającej na strzale do bramki      z coraz dalszej odległości najlepszy okazał się Adrian Mrówka. Kolejne miejsca zdobyli Piotr Drobik i Szymon Szemelak.
Sportowy dzień przygotowali i prowadzili następujący wychowawcy: Piotr Firkowicz, Andrzej Kowalik, Ewa Drabczyk, Artur Grzyb, Marek Dul. Zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy wychowankowie słodki poczęstunek od Mikołaja, który nie mieszka w Laponii, a w Jaworze na Legnickiej 3. Prosimy Mikołaju przybywaj do nas częściej.

GALERIA:

A.K.

Comiesięczny konkurs na "Najlepszego wychowanka" Dolnośląskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze.

            W listopadzie najwyższą średnią zachowania otrzymali uczniowie:
1. Kamil Kijanka klasa 2b - średnia 5,926
2. Krzysztof Grodzki klasa 2b   - średnia 5,87
3. Kacper Duśko klasa 2b - średnia 5,851
4. Jakub Kityk klasa 1a - średnia 5,857
5. Szymon Bień klasa 1a - średnia 5,826

Wychowankowie otrzymali pochwałę Pana Mariusza Barańskiego - Dyrektora Ośrodka na apelu szkolnym oraz nagrody rzeczowe.

            Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie uczniów wypełniających obowiązki szkolne, wyróżniających się kulturą osobistą, udzielających się w życiu klasy
i szkoły, mających pozytywne postawy społeczne, wykorzystujące posiadane możliwości i uzdolnia. 

GALERIA:                         
Wojtek Firkowicz

 

 

 

 

 

 

W dniu 5 grudnia 2020 roku na terenie Dolnośląskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego podczas pikniku, na którym serwowano gorące danie z kociołka przygotowanego na ognisku oraz grilowane kiełbaski,  uczniów naszego ośrodka niespodziewanie odwiedził Święty Mikołaj. W ośrodku zapanowała bardzo wesoła atmosfera gdyż zjawił się wyjątkowy Gość z workami pełnymi prezentów. Jak to już w zwyczaju bywa Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami rozdawał drobne podarunki grzecznym uczniom. Niektórzy, nie zawsze grzeczni uczniowie, aby otrzymać prezent musieli zaprezentować swoje umiejętności – recytowali wiersze, śpiewali piosenki lub popisywali się umiejętnościami sportowymi. Na szczęście takich niegrzecznych wychowanków było niewielu. Słodkie upominki sprawiły uczniom wiele radości.

Miejmy nadzieję, że jak zachowanie uczniów będzie nadal dobre to w przyszłym roku Mikołaj także nie zapomni o nas.
GALERIA:

Wojtek Firkowicz

GALERIA:

Obchody Narodowego Święta  Niepodległości skłaniają do refleksji i zadumy: składając wieńce i kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi bohaterstwo naszych przodków oddajemy hołd tym, którzy wywalczyli nam wolną ojczyznę i próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie o znaczenie słowa ,,patriotyzm”. W tym szczególnym dla Polaków okresie media przybliżają nam sylwetki prawdziwych patriotów – ludzi, którzy rozsławiają dobre imię naszej Ojczyzny,  dzięki którym Polacy są  dobrze postrzegani na świecie.

AKCJA w MOW:

Młodzież z Dolnośląskiego Młodzieżowego Ośrodka  Wychowawczego po raz kolejny przystąpiła do udziału w kampanii”19 dni przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży” Akcja ma zasięg światowy, my też dołączamy się ,poprzez propagowanie dobrych wartości, realizując działania profilaktyczne i edukacyjne. Przez 19 pierwszych dni listopada będziemy mówić o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Budować chcemy świadome postawy wobec przemocy i uczymy się jej przeciwdziałać. Koordynatorem akcji w naszej placówce jest wychowawca - Aleksandra Ewa Drabczyk

Przez 19 pierwszych dni listopada na całym świecie mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności.

Celem kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, świata bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój.

Twórcą światowej kampanii jest genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet.
W Polsce kampania koordynowana jest przez Fundację po DRUGIE Pomarańczowa akcja Kampania rozgrywa się co roku i trwa przez pierwszych 19 dni listopada. Jej kolorem jest pomarańczowy, dlatego włączające się do działania organizacje i instytucje przypinają wstążki, rozwieszają balony właśnie w tym ostrzegawczym kolorze. 

NASZE DZIAŁANIA:

Od wielu lat tradycją DMOW w Jaworze jest comiesięczny konkurs na "Najlepszego wychowanka".  Konkurs polega na ocenie zachowania wychowanka na każdej lekcji w skali od 0 do 6 punktów. Pięciu uczniów, którzy osiągają najwyższą średnią zachowania w danym miesiącu otrzymują pochwałę Pana Mariusza Barańskiego - Dyrektora Ośrodka na apelu szkolnym oraz nagrody rzeczowe. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie uczniów wypełniających obowiązki szkolne, wyróżniających się kulturą osobistą, udzielających się w życiu klasy i szkoły, mających pozytywne postawy społeczne, wykorzystujące posiadane możliwości i uzdolnia.
W październiku br. Wyróżnili się następujący uczniowie: Kamil Kijanka klasa 2b  - średnia 5,853, Michał Piechocki klasa 2a  - średnia 5,800, Adrian Mrówka klasa 2b       - średnia 5,636, Piotr Drobik klasa 2b - średnia 5,600,  Kacper Duśko klasa 2b - średnia 5,500.

 Wojtek Firkowicz

GALERIA:

W piątek 9 października, na zaproszenie dyrekcji, odwiedził naszą placówkę ksiądz  Jakub Bartczak –najpopularniejszy w Polsce kapłan, który rapuje Słowo Boże. Młodzi ludzie chętnie słuchają hip-hopu. Ten rodzaj muzyki trafia do naszych wychowanków, jednak nie zawsze rap kojarzy się z dobrym przesłaniem. Ksiądz Jakub – koncertując w naszym Ośrodku - udowodnił, że można w czytelny dla młodzieży sposób poruszyć  zagadnienia związane z  wolnością i wolną wolą,   mówić o dokonywaniu moralnych wyborów, powołaniu do dawania szczęścia drugiemu człowiekowi i czerpania radości z odkrywania własnych pasji na drodze do realizacji życiowych planów. 

Podkategorie