W tym roku Jaworski Oddział PTTK świętuje pięćdziesiątą rocznicę powstania. Pierwszym wydarzeniem przybliżającym to ważne dla turystycznej braci święto był zorganizowany w dniu 31 maja 2016 roku wernisaż wystawy „ 50 lat Oddziału PTTK Ziemi Jaworskiej w służbie turystom”. W ciągu roku bieżemy w kilku imprezach organizowanych przez Oddział PTTK, więc postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się jego historii. Wystawiono wiele ciekawych eksponatów: zdjęcia, medali, znaczki rajdowe, kroniki, tabla – nam i tak najbardziej podobało się nasze. Była to dla nas ciekawa lekcja historii.
3 czerwca br. w pięćdziesiątą rocznicę powstania Jaworskiego Oddziału PTTK w Jaworskim Ośrodku Kultury zorganizowano uroczystą akademię. Akademia była okazją do podsumowania konkursów rocznicowych, wręczenia podziękowań instytucjom, które wspierają nasz Oddział w pracy statutowej, oraz osobom, które aktywnie działają na turystycznej niwie. I tu możemy się pochwalić dwoma sukcesami. Decyzją Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego nasze Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze „Tramp” zostało odznaczone srebrną honorową Odznaką PTTK. Również opiekunka naszego koła Pani Grażyna Żmuda została odznaczona brązową honorową Odznaką PTTK. Jednocześnie w trakcie akademii podsumowano konkurs literacki „ Moja przygoda z PTTK”. Na konkurs ten prace napisali Daniel Kuberek, Krzysztof Olkiewicz i Dawid Girek. Z wymienionej trójki Krzysztof Olkiewicz zdobył pierwsze miejsce a Dawid Girek zajął trzecią lokatę.

Opiekun Koła: Andrzej Kowalik

NAGRODY:

WERNISAŻ