AKTUALNOŚCI

AnDrzEJ.KW ramach zajęć bibliotecznych nasi wychowankowie  pod kierunkiem A. Kowalika wykonywali kartki wielkanocne na konkurs organizowany przez klub PIAST w Jaworze. Autorami prac są: Łukasz Klemenski, Dawid Sumiński, Arkadiusz Wil, Kamil Sztamdara i Krystian Żurawski.
GALERIA:

CzArEk
W dniu 30.03.2017 rozegrane zostały III Drużynowe Mistrzostwa Dolnegoślaska Placówek Resocjalizacyjnych. W turnieju udział wzięło 19 drużyn z placówek resocjalizacyjnych.
Nasza Drużyna zajęła wysokie Vll miejsce, w składzie N. Golec, M. Wroczynski, S. Wolski. Trenerem drużyny jest Piotr Cezary Tokarz.
GALERIA:

RoDzIcE

GALERIA:

Mamo , tato …. 

Dzień 1 kwietnia 2017 r. był dniem szczególnym dla wychowanków MOW w Jaworze. W tym dniu odbyły się „ Dni Otwarte” naszej placówki, a z odwiedzinami do chłopców z całej Polski przyjechali rodzice, opiekunowie wraz z rodzeństwem. W sumie do 9 wychowanków przybyła rodzina. Po przywitaniu przez Dyrektora Pana Mariusza Barańskiego, głos zabrała pedagog pani Renata Dołhań, która przybliżyła proces usamodzielnienia wychowanków. Kolejną prelegentką była pedagog Dorota Zawieja, która omówiła realizowany przez wychowanków projekt. Kolejnym punktem programu był występ wychowanków. Prawdziwą furorę zrobił Dawid Sumiński, który przy akompaniamencie Pana Macieja Pawlinowa wykonał takie hity jak: „Przez twe oczy, twe oczy oszalałem”, „Matki grób”, „ Ja, uwielbiam ją”. Po części artystycznej rodzice mieli okazję porozmawiać z wychowawcami grup oraz nauczycielami poszczególnych przedmiotów o funkcjonowaniu swoich synów w Ośrodku oraz na temat postępów w nauce szkolnej. W spotkaniu brali udział zarówno wychowawcy grup jak również nauczyciele uczący w szkole.
A.K.

 21wiosna22wiosna

GALERIA:

W dniu 26.03.2017 r. w piękny słoneczny dzień zawodami sportowymi przywitaliśmy wiosnę w naszej placówce. Wychowankowie rywalizowali w wielu konkurencjach. Oczywiście zawodom towarzyszyły ogromne emocje. Pomimo zaciętej rywalizacji wszyscy się również wspaniale bawili. Opiekunowie wraz z samorządem wychowanków przygotowali wiele atrakcji sportowych i kulinarnych. Grupy rywalizowały ze sobą między innymi w turnieju piłkarskim i przeciąganiu liny . W rywalizacji zwyciężyła grupa druga, wyprzedzając grupę IV, a trzecie zaszczytne miejsce na podium zajęła grupa III. Indywidualnie wychowankowie rywalizowali w wielu konkurencjach. „Skoki przez skakankę” z ilością 702 przeskoków wygrał Sebastian Brauer, drugi był Andrzej Raszewski -570 przeskoków, a trzecie miejsce zajął Norbert Golec- 218 przeskoków. Następną konkurencją było odbijanie piłki „Góra- dół” Najsprawniejsi w tej rywalizacji byli: Mateusz Wroczyński 100 odbić, Dawid Brama 98 i Norbert Golec 33 odbicia. W kolejnej dyscyplinie „ Biegi w workach” pierwsze miejsce zajął Sebastian Brauer, wyprzedzając Andrzeja Raszewskiego i Szymona Dratwę. W „Podciąganiu się na drążku” najlepszy był Kacper Joda, tuż za nim uplasował się Mateusz Wroczyński, a trzecie miejsce przypadło w tej konkurencji Arkadiuszowi Will.

8MARZEC

GALERIA:


Aktywizacja społeczno-zawodowa podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze.
1MECHANIK

„W ramach projektu prowadzone jest poradnictwo psychospołeczne, treningi kompetencji i umiejętności społecznych, zajęcia o charakterze terapeutycznym, poradnictwo w zakresie przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym. Dodatkowo młodzi ludzie będą mogli wziąć udział w kursach umiejętności zawodowych, wycieczkach zawodoznawczych do dolnośląskich zakładów pracy”
Na zdjęciu grupa wychowanków uczestnicząca w kursie zawodowym - kierunek mechanik.
GALERIA:

Na zdjęciu grupa wychowanków uczestnicząca w kursie zawodowym - kierunek malarze.
GALERIA:

NaSiTradycyjnie w ostatni piątek listopada w Jaworskim Oddziale PTTK od wielu lat jest organizowany konkurs wiedzy turystyczno-krajoznawczy pod nazwą „ Znam swój region województwo dolnośląskie” . Organizatorem konkursu byli: Zarząd Oddziału PTTK w Jaworze, Ochotniczy Hufiec Pracy 1-21 w Jaworze, Spółdzielczy Klub Piast oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 13 trzyosobowych drużyn. Konkurs został rozegrany w trzech kategoriach szkolnych. W pionie szkół podstawowych swoje reprezentacje wystawiły następujące szkoły : SP 5 – 2 drużyny ( op. Anna Orda), SP 1 pod opieką Barbary Gmerek –Skalik. W pionie szkół gimnazjalnych również rywalizowały ze sobą trzy drużyny. Były to drużyny z Gimnazjum nr 1 ( op. Mirosława Otoka), nr 2 (op. Iwona Zielińska) i nr 5 czyli Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego ( op. Grażyna Dynda). Najwięcej drużyn bo aż sześć walczyło o zwycięstwo w pionie szkół średnich. Były to drużyny z następujących szkół: Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze klasa II F, Technikum Logistyczne w Jaworze klasa III d, Technikum logistyczne w Jaworze klasa II d. Opiekunem tych trzech drużyn był Dariusz Szojka. Dwie drużyny były z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie ( op. Joanna Traczyk) oraz drużyna z Ochotniczego Hufca Pracy 1-21 w Jaworze ( op. Andrzej Kowalik). Młodzież musiała rozwiązać test wiedzy a następnie rozpoznać na zdjęciach wybrane zabytki Dolnego Śląska. W pionie szkół podstawowych zwyciężyła 1 drużyna z SP 5. Kolejne miejsca zajęły drużyny z SP 1 i drugą drużyna z SP 5. Indywidualnie najlepsza była Natalia Michałowska, która wyprzedziła Miłosza Jasińskiego i Roksanę Kaliciak.
W pionie uczniów z gimnazjum tryumfowała drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Drugie równorzędne miejsce zdobyły reprezentacje z obu jaworskich gimnazjów. Indywidualnie zwyciężył Patryk Rosiak, który wyprzedził Krystiana Żurawskiego ( obaj z MOW). Trzecia lokata przypadła Filipowi Tokarz z gimnazjum nr 1.
Sześć drużyn rywalizowało w pionie szkół średnich. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco . Wygrała drużyna z Technikum Logistycznego w Jaworze klasa III d. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Ochotniczego Hufca Pracy, a trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Technikum Logistycznego w Jaworze klasa II D. Kolejne miejsca przypadły następującym drużynom : Klasa II F z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, Zespół Szkół Zawodowych w Bolkowie i Liceum Ogólnokształcące w Bolkowie. Indywidualnie wygrała Anna Bukało ( Technikum Logistyczne klasa III D). Drugie miejsce zdobyła Katarzyna Zaraś – również z Technikum Logistycznego klasa III D, a trzecie miejsce zajęła Patrycja Taniukiewicz z Ochotniczego Hufca Pracy w Jaworze. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwał Andrzej Kowalik aktywnie wspierany przez koleżanki Grażynę Żmuda ( Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy) oraz Małgorzatę Budzińską ( Ochotniczy Hufiec Pracy 1-21 Jawor). Imprezę otworzyli oraz nagrody wręczali Panowie: Mariusz Barański Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze, a zarazem radny powiatowy oraz Leszek Drabczyk Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Jaworze. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrody rzeczowe ufundowane z dotacji pozyskanej z Urzędu Miasta w Jaworze, Starostwa Powiatowego w Jaworze, spółki GANT w Legnicy. Młodzieży gratulujemy wiedzy, a sponsorom dziękujemy za wspaniałe nagrody.

Organizatorzy
GALERIA:

W dniu 19 czerwca 2015 r.  zorganizowany został przy współpracy Szkolnego Koła Turystycznego oraz przez PTTK Ziemi Jaworskiej na terenie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze X Rajd - Święto Latawca. Do udziału zostali zaproszeni również wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze. Młodzież pod opiekąnauczyciela W. Firkowicza w ramach zajęć technicznych wykonała latawiec, którego możliwości techniczne i estetyczne zaprezentowali na rajdzie z wychowawcą T. Siczkem.


Wigilia jest dla Większości Polaków wyjątkowym świętem. W tym dniu chcemy stawać się lepszymi ludźmi, często pokonujemy wewnętrzne opory, by wyciągnąć dłoń i przełamać się białym opłatkiem, zapominając o urazach i nieporozumieniach. Przede wszystkim jednak w tym szczególnym dniu chcemy być z najbliższymi, chociaż nie zawsze jest to możliwe…